O kurzu

Kurz Zvostra! vzniknul v roce 2014 jako společný projekt instruktorů-absolventů instruktorské lesní školy Ejhle 2012. Do nového kurzu jsme vložili zkušenosti z různých lesních kurzů (zejména ČLK Odyssea, VLK Oikos, RLK Svatoplukovy pruty) tak, aby nás společná cesta skautským vzděláváním bavila.

Rozhodli jsme se připravit úplně nový kurz pro “starší a pokročilé” – naše kamarády, kteří pomáhají v oddílech, ale minuli vhodnou příležitost získat příslušnou kvalifikaci. Chtěli jsme vyzkoušet uspořádat kurz pro členy Junáka, kteří vstoupili později a rádi by pokračovali k vůdcovské zkoušce, ke které jim chybí čekatelské vzdělání. Chtěli jsme reagovat na poptávku po kratším čekatelském kurzu bez rezignace na kvalitu a zážitkové vzdělávání. Z toho všeho se narodilo ČK Zvostra 2014. (Pár fotek od jedné z účastnic – Lucky najdete tady.)

Když jsme rozdali prvním absolventům jejich zasloužené čekatelské odznaky a dekrety, bylo jasné, že u jednoho ročníku nezůstane. Ačkoliv tým se z větší části vyměnil, myšlenka i jádro zůstalo. ČK Zvostra 2015 proběhl a skončil podobně úspěšně jako první ročník.

Mezi tím bylo potřeba vrátit s k našim domovským kurzům a přiložit ruku k dílu zase tam. Zvostra! tak na nějakou dobu pospávalo a relaxovalo. Dnes už ale víme, že nabralo dost sil a na podzim 2017 odstartuje třetí ročník!

P.S.: Řadu fotek najdete opět na naší facebookové stránce.